5850 авторів і 31 редактор відповіли на 28952 питання,
розмістивши 29771 посилання на 8900 сайтів, приєднуйтесь!

Гидраденит (хмиз вим'я) - новий погляд на стару проблему

РедагуватиУ обранеДрук

Гидраденит (хмиз вим'я) - новий погляд на стару проблему

Гидраденит (хмиз вим'я) - захворювання відоме і поширене. Особливо серед жінок середнього віку. Хворобливі щільні вузли найчастіше утворюються в пахвових западинах, рідше - в паху. А починається гідраденіт з нешкідливого свербіння. Маленька зудящая шишечка поступово розростається, досягаючи часом розміру курячого яйця. Вузол болючий, обмежує рух і отруює життя. Зцілення - розм'якшення шишки і виділення гною - відбувається в середньому через 10 днів після початку захворювання. Якщо вузлів декілька, гідраденіт може набувати більш затяжний характер.

Діагностуючи гідраденіт на початковій стадії, середньостатистичний хірург поліклініки, скоріше всього, призначить спиртовий компрес, УВЧ-терапію та антибіотики широкого спектру дії. Лікар випише вам лікарняний і приготується зустрічати через кілька днів у себе в кабінеті знову. Вже зі скальпелем. Хірург розкриє вузол і іссечет уражені тканини.

Другий сценарій - народний. Інтернет просто рясніє різноманітними рецептами чудесного зцілення від сучого вимені. Радять прикладати і мило, і печена цибуля, і мед. Обіцяють одужання, якщо намазати шишку сметаною і дати полизати собаці.

Обидва підходи однаково неефективні. Перший - тому що боляче і можливі рецидиви. Народні ж вишукування найчастіше знову-таки закінчуються відвідуванням хірурга.



Тим часом існує набір правильних дій, здійснюючи які можна позбутися гідраденіту на початковій стадії, не допускаючи абсцесу і нагноєння.

Відразу ж після виявлення підозрілого вузлика потрібно зробити багатокомпонентний розчин для компресу. У пляшку з фізіологічним розчином (200 мл) додається 50 мілілітрів «Димексиду» - ліки, що має анестезуючу, протизапальну та антимікробну дію. Також в розчин включають ампулу гормонального препарату «Гідрокортизону», який має протиалергічну і антитоксичним ефектом. Наступний компонент - антибіотик «Цефтриаксон». Форма випуску - порошок для ін'єкцій. Антибіотик потрібен для протидії збудникам захворювання - бактеріям: стафилококкам або стрептококів. Остання складова - ампула «Лідокаїну» для знеболювання. Розчином змочується марля, яка зверху прикривається поліетиленом. Бажано компрес прикласти до хворого місця на всю ніч. Протягом дня також не варто надовго розлучатися з намоченою розчином марлею, роблячи лише недовгі перепочинку. Шишка розсмокчеться вже через три-чотири дні від початку лікування.

Гидраденит (хмиз вим'я) - новий погляд на стару проблему


Якщо процес все ж зайшов занадто далеко, доцільніше використання чистого іхтіолу. Препарат виготовляється в аптеці за рецептом, який може виписати хірург або дерматолог. Іхтіол намазують на ватку і прикладають до проблемного місця. Іхтіоловую коржик міняють два рази протягом дня. Мазь сприяє швидшому розкриттю абсцесу.

Варто пропити і антибіотик. Краще, якщо це буде препарат, спеціально призначений для лікування захворювань м'яких тканин і шкіри. Наприклад, «Линкомицин».

Паралельно з антибіотиком слід приймати пивні дріжджі, багаті вітамінами групи В1, В2, В6 і В12. Вони сприяють підвищенню імунітету і покращують обмін речовин. А ось алкоголь в будь-якому вигляді потрібно виключити з раціону не тільки на час хвороби, а й взагалі з життя. Спиртне підриває і без того неідеальний імунітет.

Як зробити так, щоб гідраденіт більше не повторювався? Існує думка: хвороби крові - це хвороби душі. Задумайтесь над своїми вчинками. Заздрість, брехня, ненависть підривають здоров'я. Адже не дарма вважається: більшість захворювань мають психосоматичний характер. У народі про це говорять: хвороба від нервів. Помоліться, поговоріть з Богом. Не звертайтесь до всіляких бабусям-знахарок. Більшість з них можуть допомогти, вдаючись до магії. А це великий гріх. Пам'ятайте, все саме у ваших руках.



РедагуватиУ обранеДрук


Увага, тільки СЬОГОДНІ!
» » Гидраденит (хмиз вим'я) - новий погляд на стару проблему