5850 авторів і 31 редактор відповіли на 28952 питання,
розмістивши 29771 посилання на 8900 сайтів, приєднуйтесь!

Лікування гідраденіту (хмиз вим'я) народними засобами

РедагуватиУ обранеДрук

Здравствуйте! Дуже прошу вас розповісти про таке неприємне захворювання, як гідраденіт («хмиз вим'я»). Згадка про нього я зустрічала всього один раз. Але знаю, що гідраденітом страждають багато, у деяких рецидиви бувають мало не кожен місяць. Пропоноване офіційною медициною лікування (розтин гнійника) малоефективно, до того ж травматично: сама операція дуже болюча, довго заживає рана, залишається грубий рубець в пахви.

Правда, про всі ці жахи я знаю з чуток. Зі своєю хворобою справляюся сама, але з кожним роком це робити стає все важче і важче. Гидраденит у мене з'являється щорічно, в основному влітку, коли посилюється потовиділення, особливо якщо в цей час ношу тісний синтетичний одяг. Звернувшись пару раз в поліклініку і, отримавши там рада «розкрити пухлина якомога швидше», стала шукати засоби лікування самостійно. Щось порадили в аптеці фармацевти, щось вичитала в медичних газетах, щось відшукала на форумах в Інтернеті. У підсумку знайшла своє засіб порятунку від болячки.

Змащую пахву три рази на день фуцідіном (мазь-антибіотик), перед сном роблю глиняні аплікації, протягом дня на пухлину наношу мазь Вишневського, суміш камфорний і ихтиоловой мазі (1: 1). Лікарі моє лікування не схвалюють, називають дикістю. Але мені допомагає.

Турбує мене те, що з кожним роком мій гідраденіт стає все наполегливіше і мені доводиться шукати все нові і нові засоби. Якщо в перші роки захворювання досить було камфорний і ихтиоловой мазі, то згодом довелося підключити і глину, а в цьому році в хід пішла «важка артилерія» - антибіотик - мазь фуцідін.

Таке безглузде, хаотичне лікування, а головне, відсутність інформації про моє захворюванні мене дуже пригнічують.

Прошу вас, розкажіть про гідраденіті, як його лікують прогресивні лікарі, невже тільки хірургічним шляхом? Що можуть порадити прихильники неофіційної, народної медицини? Які заходи профілактики, і як не допустити рецидивів? ».

Попова Л. В.

Шановна Лариса Василівна, гідраденіт успішно лікується не тільки хірургічним шляхом. На ваші запитання відповідає прихильник народної медицини, фітотерапевт А. В. Печеневський. Він розповість про причини хвороби, методи лікування та заходи профілактики.

Лист Попової Л. В. мене схвилювало, тому останнім часом цим захворюванням дійсно страждає все більше людей. Гидраденит - гостре гнійне запалення потових залоз в пахвовій області, в народі носить назву «хмиз вим'я». Причин виникнення хвороби безліч:

1) синтетичний одяг, яка ранить шкіру людини, як наждачний папір-

2) підвищена потлівость-



3) зниження іммунітета-

4) підвищення резистентності (стійкості) збудників до використовуваних ліків.

Як і чим лікуватися при гідраденіт?

Заходами щодо попередження рецидиву або первинного виникнення хвороби, насамперед, є особиста гігієна і загартовування (щоденні обливання або ванни з прохолодною водою). Людям, схильним до гідраденіту, необхідно добре митися з милом, особливо ретельно в області пахвових западин. Після витирання нанесіть на пахвові западини протимікробні розчини.

Для цього в 0,5 склянки води влийте 1 ч. Ложку 10% настоянки календули або подорожника, прополісу, деревію, ромашки, звіробою (на вибір). Можна використовувати 10 крапель цітросепта (екстракт грейпфрута, продається в аптеці) на 100 мл води. Щодня разів на день втирайте вище перераховані розчини в пахвові западини.



Крім того, настійно рекомендую провести санацію можливих вогнищ гнійної інфекції в організмі: вилікувати каріозні зуби, холецистит, запалені придатки, цистит, парапроктит, отит і т.д. Інфекція у вигляді гноєтворні мікробів з потоком крові може заноситися в будь-який орган людського організму, а не тільки в залози пахвових западин.

Якщо ж з'явилися серйозні ознаки хвороби, такі, як почервоніння, припухлість, біль в пахвах, слабкість, підвищення температури, головний біль, необхідно скласти збір трав з календули, квіток таволги і бузини, подорожника, евкаліпта, буркуну та листя берези. Треба взяти трави в рівній пропорції, подрібнити і перемішати їх.

1-1,5 ст. ложки збору залийте 300-400 мл холодної води, доведіть до кипіння і варіть на малому вогні 5-7 хвилин. Залиште настоюватися у теплому місці, на годину-півтори. Процідіть, в настій додайте 1-2 чайні ложки настоянки календули (евкаліпта або прополісу) і 1 ст. ложку соку подорожника (або ромашки, деревію на вибір), а також 1 ст. ложку натурального меду і 50-60 крапель цітросепта.

Суміш слід приймати по 1/4 об'єму 3 рази на день за 20-30 хвилин до їжі і один раз перед сном курсом протягом 15-20 днів.

Корисно втирати також в пахвові западини протимікробні розчини більш високої концентрації.

Розчиніть 5 ч. Ложок 10% -ної настоянки календули (або прополісу, деревію, ромашки, звіробою) в 100 мл води. А можна накапати 50-60 крапель цітросепта в 100 мл води. Отриманий розчин втирайте 4-6 разів на день.

Якщо процес запалення не припиняється і формується гнійник, його якнайшвидшому вирішенню допоможе іхтіолова мазь або мазь Вишневського. З народних засобів спробуйте печена цибуля. Для цього:

розріжте головку очищеного цибулі на 2 половинки, покладіть на сковороду і спечіть на слабкому вогні 10-15 хвилин до готовності. Після охолодження до теплого стану, спечений цибуля прикладіть до хворого місця, зверху покладіть вату, поліетилен або вощений папір і зафіксуйте компрес.

Пов'язки міняйте через 6-8 годин до остаточного формування гнійника. Після його розтину обробіть ранку 3% -ним розчином перекису водню або діамантовою зеленню. Можна так само накласти серветку з 10% -ним розчином кухонної солі або маззю Вишневського.

Якщо всі вжиті заходи виявляться малоефективними, гнійник краще прооперувати. У хірургії є правило: «Ubi pus, ibi incisio» (лат.) «Де гній, там розріз». Не варто чекати, поки гній і інфекція почнуть розповсюджуватися по всьому організму.

Бажаю не хворіти, а, захворівши, спираючись на знання, досвід і медицину, видужувати без ускладнень.

Олександр Печеневський,

лікар-фітотерапевт



РедагуватиУ обранеДрук


Увага, тільки СЬОГОДНІ!
» » Лікування гідраденіту (хмиз вим'я) народними засобами