5850 авторів і 31 редактор відповіли на 28952 питання,
розмістивши 29771 посилання на 8900 сайтів, приєднуйтесь!

Кліщі-демодекс: як їх позбутися?

РедагуватиУ обранеДрук

Будучи підлітком, я випробувала на собі всі принади того віку у вигляді з'являються на обличчі прищів, які на випускному я ретельно приховувала за допомогою тонального крему.

Дана проблема знову до мене повернулася в зрілі роки, коли я була вже 40-річної дорослою жінкою з дочкою підліткового віку.

Всі проблеми від нервів

Коли на обличчі з'явився перший прищик, я не надала особливого значення йому - просто злегка припекла спиртом. Однак через пару тижнів мої щоки майже повністю покрилися червоними запаленими крапочками. Це був нелегкий час: через постійні конфлікти з чоловіком у мене постійно болів шлунок, я страждала від безсоння і була вічно роздратована. Ось і проблеми з обличчям я сміливо списала на нерви.

На той момент я не знала про існування кліщів-демодекс, і до лікаря йти не поспішала. Обмежилася умиваннями настоєм череди і ромашки. Найбільше мене турбували проблеми зі шлунком: я навіть сіла на дієту, бажаючи побороти болю і нудоту.

З часом моє життя стало налагоджуватися, і кількість прищиків на шкірі мого обличчя зменшувалося, що лише зміцнило мою віру в те, що всі захворювання від нервів.

Кандидат медичних наук і дерматолог ФГБУ Державний науковий центр косметології та дерматовенерології »Вероніка Азам прокоментувала ситуацію:

Демодекозом називають захворювання, обумовлене мікроскопічним кліщем, що паразитує на людській шкірі. Прояви хвороби нерідко приймаються за акне і борються з нею такими ж способами: шкіру протирають трав'яними настоями, здійснюється косметична чистка обличчя. Однак якщо умовно холодними настоями (ромашки, шавлії, череди, календули) корисні, то косметичний очищення обличчя показано тільки для позбавлення від комедонов (при акне) і протипоказана у випадку з запальними процесами (при тому ж демодекозе, що проявляється за принципом розацеа або периорального дерматиту ). Косметична чистка провокує реактивність шкіри, причому не через розносу інфекції, а через механічного подразнення. Демодекоз розглядають не як окреме захворювання, а в якості слідства патологій травної, нервової або ендокринної систем. Якщо відразу визначити і усунути початкову причину, до дерматолога іноді звертатися навіть буває не доводиться, оскільки проблема сама пропадає.

Сама винна

Влітку ми всією сім'єю поїхали на море, і я дуже чекала цю поїздку, тому що була впевнена, що сонце висушить прищики, а морська вода і повітря остаточно підлікують шкіру. У якийсь момент я помітила позитивну динаміку. Проте через пару днів висип не тільки посилилася, але ще й запалилася. А найстрашнішим було те, що вона ще й почала свербіти, ніби мурашки бігали по шкірі щік і носа.

Я зрозуміла, що справа в якійсь незрозумілій алергії, і мені хотілося дізнатися, на що саме. Але як можна було визначити це на відпочинку, яка абсолютно не передбачає ніяких обмежень.



Повернувшись додому з відпустки і трохи повагавшись, я вирішила відвідати дерматолога, який, як я думала, повинен був відправити мене до алерголога. Але лікар сама встановила діагноз, взявши зішкріб з шкіри. Вона сказала, що це демодекоз. На обличчі завівся демодекс - такий кліщ, який «лоскотав» шкіру і викликав ці неприємні симптоми.

Коментар дерматолога Вероніки Азам:

Крім ендогенних причин розвитку демодекозу є і зовнішні причини. В першу чергу, це інсоляція і вплив температури, причому вплив роблять як питво гарячих напоїв, так і відвідування сауни, вживання алкоголю і екстрактивних речовин. На кліщів впливали провокуючі фактори, які і викликали запальні процес на поверхні шкіри. Героїня, відправившись на південь, тільки посилила ситуацію. Крім грамотного режиму харчування, дієти і обмеженого знаходження на сонці треба було використовувати сонцезахисні засоби - креми, спреї, емульсії з фактором захисту більше 25.

Заразно це?

Саме це мене найбільше цікавило. Раптом мої мікроскопічні кліщі переповзли б на інших членів моєї сім'ї ... Для заспокоєння мій чоловік, дочка і навіть близька подруга здали аналіз на наявність кліща. Результат виявився негативним, проте я все-таки намагалася триматися подалі від своїх близьких, щоб кліщ раптом на них не переселився. Хоча лікар мені пояснила, що головну роль відіграє схильність: коли вона є, кліщ сам знайде дорогу.



Коментар дерматолога Вероніки Азам:

Заразитися демодекс можна від людини, що переносить цю болячку. Ним може бути навіть на перший погляд абсолютно здорова людина, однак на його шкірі можуть бути присутніми кліщі, які вважаються умовно-патогенними мікроорганізмами. Коли людина потрапляє в несприятливі умови, ці мікроорганізми починають розмножуватися, викликаючи запалення на шкірі, в основному на обличчі. Коли кількість цих кліщів досягає критичного максимуму, і вони починають викликати всілякі проблеми (свербіж, почервоніння, печіння, відчуття "повзання мурашок", поява гнійників і запальних вузликів), можна говорити про появу демодекозу. Демодекс може перейти на близьких, якщо тільки у них є схильність до нього, а також є сприятливі для зараження чинники. Діти демодекозом не хворіють. До ризику зазвичай піддаються люди у віці від 30 до 50 років.

Чудодійний засіб

Дерматолог прописала мені антибіотики і направила на обстеження, але не до алерголога, а до гастроентеролога і гінеколога-ендокринолога. Вона пояснила, що це захворювання з'являється в результаті порушень функцій щитовидної залози, різних гінекологічних проблем і захворювань травної системи. Якщо чесно, то я спочатку скептично поставилася до рекомендацій лікаря, але потім знайшла в інтернеті казкове засіб - бовтанку, засновану на сірці. Цей засіб, за ідеєю, мало позбавити мене від кліщів і прищів.

Шкіру вона щипала нещадно, а особа від неї сильно червоніло. Що стосується результату, так гнійники насправді тимчасово зменшилися, але як тільки я переставала користуватися цим засобом, вони знову поверталися. Я визнала провал цього лікування і виконала озвучені дерматологом приписи.

Коментар дерматолога Вероніки Азам:

Виходячи зі стану шкіри і наявних патологій, лікар-дерматолог насправді може направити вас до інших фахівців для виявлення збою в інших системах, які можуть виступати в ролі основного чинника, що викликає активізацію і розвиток демодекса. Головним способом терапії є використання антибіотиків тетрациклінового ряду, метронідазолу, а ще антигістамінних та седативних ліків, іммуннокорректоров, вітамінів A, C, E і групи B. Різні зовнішні засоби типу болтушек, паст, гелів та іншого можуть на час покращувати стан шкіри, однак вибирати дані кошти треба з урахуванням індивідуальних особливостей організму.

Складнощі при лікуванні

Багато з відвіданих мною фахівців, яких мені рекомендували, визнали мене здоровою, але не гастроентеролог. Він прописав мені цілий курс лікування. Разом з цим я виконувала приписи дерматолога: приймала вітаміни, антибіотики, робила примочки з трав'яних настоїв. Корисною виявилася і моя бовтанка з сірки, але в якості додаткового засобу.

Сьогодні мені подобається моє обличчя, однак я як і раніше намагаюся дотримуватися правил дієти, так як саме система травлення виявилася тим слабкою ланкою, що викликало розвиток демодекозу.

Коментар дерматолога Вероніки Азам:

Період розвитку кліща триває за різними даними від 15 до 25 днів, а протіводемодекозная терапія триває приблизно місяць. Залежно від ступеня тяжкості захворювання, можливих патологій, ускладнень, стану шкіри і нераціонального лікування з використанням гормональних мазей - може досягати декількох місяців. Якщо лікування буде правильним і системним, і при цьому підтримувати правильний режим харчування і відпочинку, ви зможете повністю вилікувати демодекоз, а повторної його активізації можна уникнути. Однак якщо ви одного разу перенесли демодекоз, це означає, що ви до нього схильні, і «слабка ланка» треба весь час тримати під контролем.

Підіб'ємо підсумки

У людському організмі все пов'язано. Одна проблема тягне за собою іншу, а та третю і так далі. Таким чином, необхідно добиратися до основ, визначаючи, що саме спровокувало хвороба.

Також хочу зазначити, що лікуватися краще відразу тими способами і засобами, які рекомендував лікар, а не шукати чудодійний метод на якому-небудь інтернет-форумі. Якби я експериментувала і далі, то й лікування тривало б довше, і було б більш складним.



РедагуватиУ обранеДрук


Увага, тільки СЬОГОДНІ!
» » Кліщі-демодекс: як їх позбутися?