5850 авторів і 31 редактор відповіли на 28952 питання,
розмістивши 29771 посилання на 8900 сайтів, приєднуйтесь!

Що робити з жировиком?

РедагуватиУ обранеДрук

Що робити з жировиком?

Мені 69 років. Не так давно я помітила, що в мене на верхній частині правого плеча утворився жировик досить значних розмірів. На дотик він м'який, безболісний. Іноді, правда, болить, коли встаю вранці. Але робити домашню роботу не заважає. До лікаря я поки не зверталася.

Можливо, це наслідок моєї минулої роботи: все життя я була перукарем? Розкажіть мені, будь ласка, наскільки це серйозно і що мені робити?

Відповідає консультант Тетяна Сахарчук

Ліпома (жировик) - це доброякісна пухлина з жирової тканини. Зовні і при пальпації (обмацуванні) вона являє собою округле або овальне утворення, еластичне, що має дольчатое будову. Добре відмежована від навколишніх тканин капсулою. Рухлива при спробах змістити. Найчастіше ліпома безболісна. Росте повільно. Зустрічаються ліпоми одиночні і множинні (липоматоз). Часта локалізація - на передній черевній стінці, на кінцівках, на шиї. Лікування - лише хірургічне і лише в тому випадку, якщо виникає необхідність. Чим більше розміри пухлини, тим вона автономніше (менше залежить від організму) і стійкіше. Як кажуть лікарі, із зростанням вона «дрейфує у напрямку до злоякісної». Тому треба тримати пухлина під наглядом і, якщо помітний ріст, видаляти. Видаляють її частіше під місцевим знеболенням.

У будь-якому випадку треба знати, що пухлина не рекомендується гріти, виставляти на сонце, піддавати хімічній дії, терти, мити кольоровим милом. Зростанню будь-яких пухлин сприяють куріння і вживання алкоголю. Перешкоджають появі і зростанню пухлин заняття фізкультурою, контроль ваги, збалансоване, впорядковане харчування, зміцнення імунітету, спокійне життя без значних стресів і перевтоми.



РедагуватиУ обранеДрук


Увага, тільки СЬОГОДНІ!
» » Що робити з жировиком?