5850 авторів і 31 редактор відповіли на 28952 питання,
розмістивши 29771 посилання на 8900 сайтів, приєднуйтесь!

Хвороби шкіри

РедагуватиУ обранеДрук

Хвороби шкіри

Народні рецепти лікування хвороб шкіри з коментарями від лікаря-фітотерапевта Андрія Алефірова.

Масло обліпихи впоралося з базаліома

У моєї сестри на щоці біля ока виникла невелика опуклість, начебто прищика. Він її не турбував - не хворів, чи не чесався, і тому сестра його не чіпала, думала, сам пройде. Через деякий час з'явилася скориночка, яка відпала. Вона подумала, що прищик пройшов, але на його місці знову з'явилася скориночка. І так тривало кілька разів. Тоді вона вирішила піти до лікаря-дерматолога. Я пішла разом з нею, тому що вона погано чує. Від дерматолога нас направили до онколога. Зробили зішкріб з прищика, і аналіз показав, що це базаліома - рак шкіри. Лікар сказала, що треба зробити всі аналізи і потім знову прийти до неї.

Аналізів було дуже багато - на них пішло два місяці. Коли ми знову прийшли до онколога, вона сказала, що ознак раку начебто немає, і повела нас до завідуючої відділенням, яка запропонувала видалити базаліом опроміненням або операцією. Сестра погодилась на операцію. А поки ми вирішили полікуватися за допомогою народної медицини. Знайшли замітку про те, як один хворий вилікувався від трофічної виразки, що не заживала навіть після опромінення. Він змащував виразку обліпиховою олією, і вона дуже швидко загоїлася.

Ми радше зробили масло обліпихи, і сестра стала змащувати їм прищик кілька разів на день. І відразу ж побачила результат. Вже через 8 днів шкіра очистилася.

Залишилося на щоці лише невелике заглиблення, як від вітрянки. А якби раніше почали лікування обліпиховою олією, то, думаю, взагалі ніякого б сліду не залишилося.

Абросимова Г. М.

Коментар Андрія Алефірова: Добре все, що добре закінчується! Зазвичай ми намагаємося засобами, які прискорюють регенерацію, до яких відноситься обліпиха, злоякісні процеси не лікувати. Базаліома, звичайно, злоякісність має не дуже високу, принаймні, це не така зла пухлина, як, скажімо, меланома. Проте, думаю, що навряд чи можна вважати правильним підхід, коли при захворюваннях зі складним, а іноді і грізним прогнозом хворий сам собі призначає неперевірене засіб. Адже якщо ви пам'ятаєте, в тій статті вісника обліпихою лікували трофічну виразку. А адже це далеко не одне і те ж! Як могла обліпиха вплинути на злоякісний процес? Це ще питання! Тому я і почав з того, що добре те, що добре закінчується.

Що стосується обліпихи взагалі, то це чудове рослина, що має найширшу сферу застосування. Як я вже говорив, це найпотужніший прискорювач регенерації, тобто загоєння. З цією метою обліпиху призначають при виразці шлунка і 12-палої кишки, при неспецифічний виразковий коліт, при ерозивних гастритах, афтозних стоматитах, а також після перенесеного інфаркту міокарда, інсульту, геморагічного циститу, після переломів кісток, опіків, різних ран, у тому числі інфікованих, і так далі, і тому подібне. А ось протипухлинні властивості обліпихи в експерименті на тварин залишають бажати кращого. Що не применшує гідності рослини в інших областях медицини. Який напрошується висновок? Кожній травичці - своє місце і час! Це по-перше. А по-друге, не все, що виглядає зовні однаково, так само однаково і лікується. Якщо є можливість, завжди порадьтеся із знавцем.

На закінчення рецепт протипухлинної мазі з лопуха чистотілу (застосовується тільки при шкірних формах раку).

Взяти 1/4 склянки подрібненого сухого кореня лопуха і 1/4 склянки трави чистотілу. Залити розігрітим свинячим внутрішнім жиром. Витримати в теплій духовці 1,5-2 години. Після цього, не проціджуючи, дати настоятися 2-3 дні. Зберігати в холодильнику. Наносити на уражені ділянки 2-3 рази на день. Стежити, щоб рана не закисала (особливо, якщо є мокнутие).

Засіб від вітіліго

Розповім, як позбулася вітіліго. Спочатку лікувала петрушкою і пастернаком:

рвала листя, втирала в пляму, поки не виділявся сік. Потім (у мене вітіліго було на руках) підставляла руки сонця. Але - увага! - Приймати сонячні ванни треба, починаючи з 1-2 хвилин, протягом 20-30 днів, не пропускаючи жодного дня, додаючи по 1-2 хвилини щодня.

Я ж стала «зіграти» відразу по 30 хвилин і спалила руки. Правда, не розгубилася і швидко вилікувала опік яйцем.

Плями стали бліднути, але зовсім не пройшли, а мені дуже хотілося, щоб повністю зникли. Стала далі шукати рецепт у віснику, і мені пощастило, знайшла.

Треба купити в аптеці звичайну жовту сірку в порошку - 30 г і змішати з 100 мл спирту. Збовтувати приблизно хвилину і ваткою наносити на хворі місця. Витирати не треба. Сірка сама по собі потихеньку осиплеться, а спирт вбереться. Я змастила рази два, а може, побільше, і плями почали зникати на очах. Спочатку з'явилися цяточки червоненькі, білі плями дуже швидко пройшли, і я вірю, що не повернуться ніколи. Спасибі величезне за такий чудовий рецепт Надії Єгорівні!

У лікарню я не ходила, бо не завжди там можна отримати допомогу.

Карпова Н. С.

Народний засіб від вітіліго

Я займаюся народним лікуванням вже 16 років, з великим задоволенням читаю «ЗОЖ» та інші видання. Серед листів, що отримую, чимало від тих, хто захворів вітіліго. Треба сказати, хвороба - вельми проблемна, і одне і те ж засіб всім не підходить.

Описана в «ЗОЖ» методика дуже цікава і вимагає великої уваги. У нас в колонії (вибачте, відразу не сказав, що відбуваю термін), де я раніше знаходився, був мужичок 47 років, Андрій Фролов. Він страждав вітіліго вже більше 20 років - вражені були голова і все тіло, дуже неприємне видовище. Я запропонував йому поборотися за здоров'я, він, природно, погодився.

Для початку протягом тижня очистили організм від шлаків. Потім він два дні не їв, пив тільки воду. Потім позбавлявся від глистів саме тим збором, який вказаний в «ЗОЖ», за винятком клізм. Просто робив настій з часнику і випивав на ніч. І вранці.

У зв'язку з тим, що у нас не було можливості дістати ліки для комплексного впливу фурокумаринів рослинного походження (бероксан, псорален, аммифурин) з ультрафіолетовим опроміненням, то їх замінили збором трав:

звіробій, календула, ромашка, подорожник, кропива дводомна. Поєднували все це із засмагою на сонці протягом 20 днів. Потім в місце сонця перейшли на ультрафіолетове опромінення. Одночасно протирали все тіло і голову соком чистотілу.

Так маялися цілий місяць.

Людина вже було розчарувався, але тут в один із днів на п'ятах, шиї та голові у нього з'явилися якісь цятки. І він став всі рекомендації виконувати ще наполегливіше. Ближче до 2-го місяця плями почали зливатися з шкірою. Часникові настоянки пити продовжував. В результаті на шиї і руках плями поступово зникали.

Правда, мужичок багато втратив у вазі - з 78 до 57 кг, став худий, як собака гончака породи. Коли всі плями зникли, сказав мені, що у нього ще була хвора печінка і гепатит А. Незабаром він поїхав в лікарню, за свій рахунок зробив УЗД, і лікарі нічого не виявили. Помолодшав навіть, йому все тепер давали 38-39 років. Загалом, така методика йому підійшла.

А суть в тому, що, чим довше лікуєшся одним методом, тим краще результат. У всякому разі, у нього все добре. Тіло стало чисте, навіть якесь посвіжіло. Правда, і харчування наше відрізняється від вільного життя. Триразове, каші на воді. Строго чорний хліб. Сніданок в 7 ранку, обід на годину, вечеря в 6 годин. Ніяких вершкових масел, бутербродів.

Так що, дорогі читачі, вітіліго перемогти можна, головне - бажання. Повірте, в неволі в 50 разів складніше відмовитися від ковбаси і сиру з маслом.

У нас взагалі багато хто перейшов на підніжний корм. Кульбаби, кропива, подорожник, цибуля, кабачки - все відлітає, тільки за вухами тріщить. Зате шлунок у багатьох перестав боліти. Приходить товстун, через 2-3 місяці, дивишся, став стрункий, як кипарис.

І ще. Один засуджений щодня мазав свій псоріаз розсолом квашеної капусти. У нього зникли бляшки по всьому тілу, а було їх багато, так як хворіє він з дитинства. Ще не з'являються вже 8 місяців.

Він також часто п'є розсіл - перед обідом за півгодини по 2 ст. ложки. Такі от справи. Нестеренко В. В.

А.А .: Ну ось, два листи на одну і ту ж тему. Що дуже важливо, що описують різні засоби, обрані для лікування. Хоча, якщо вдуматися, є безсумнівні загальні риси в обох випадках.

По-перше, наполегливість у досягненні поставленої задачі. Це, можна сказати, вирішальний фактор у лікуванні будь-якого хронічного захворювання. А вітіліго саме таким і є.



По-друге, сонце. Сонячне світло, ультрафіолет - ось що стимулює зміна кольору шкіри. Це знає кожна дитина. Звідки береться загар? Під дією ультрафіолету в спеціальних клітинах шкіри, які називаються меланоцити, різко прискорюється продукція чорного пігменту меланіну, який і назва щось своє отримав від грецького «Мелон», що означає «чорний». Так от, коли шкіра здорова, всі меланоцити працюють однаково, і коли людина загоряє, вся шкіра змінює свій колір рівномірно. У хворого вітіліго є вибіркове ураження меланоцитів на окремих ділянках шкіри, через що синтез меланіну порушується. І виникають білі плями з характерним фестончатим краєм. Вони з часом можуть зливатися. Таким чином, для лікування потрібне сонце, про що пам'ятали наші читачі. І потрібні засоби, що підвищують чутливість шкіри до ультрафіолету. Рослини, з яких роблять такі спеціальні засоби (вони називаються фотосенсибілізатори): аммі велика і Псоралея костянковая. Ростуть вони не скрізь, і з ходу їх не знайдеш. Зате є наш власний перевірений фотосенсибілізатор - це звіробій. Так що шановний Нестеренко В.В. цілком правильно вибрав його для лікування.

Але це ще не все. Просто підстьобувати хвору коня толку не буде, швидше вона не поїде, а скоріше, зовсім впаде. Так що одного сонця і фотосенсибилизаторов мало.

Бачимо в корінь, як казав Козьма Прутков. Через що меланоцити працюють невірно? Це виникає в результаті специфічної імунної агресії, в ході якої і страждають меланоцити. Таким чином, потрібно оздоровити шкіру. Сірка для цього - найперший засіб! Раніше, коли ще не було повального захоплення гормональними мазями, дерматологи призначали різні зовнішні засоби з сіркою дуже часто. Гомеопати люблять призначати сірку всередину. Це майже завжди має толк. Тільки користуватися внутрішнім прийомом сірки потрібно обережно, так як це може в інших ситуаціях приводити до різкого загострення шкірної хвороби.

Для лікування вітіліго добре приймати ряску малу. 1 ст. ложку чисто вимитої і подрібненої ряски наполягати 3-4 діб в 1 склянці горілки, процідити.

Приймати по 15-20 крапель з 2-3 ст. ложками води 2-3 рази на день. Або 1 ст. ложку сухої ряски на 1 склянку води, довести до кипіння, настояти 1 годину, процідити. Приймати по 1/2 склянки 3-4 рази на день до їди. Дітям старше 1 року - по 1-2 ст. ложки 3 рази на день. Про роль дієти в лікуванні теж забувати не можна. Добре, коли людина може позбутися зайвої ваги, хоча, звичайно, і не такими драконівськими методами, як стереотип харчування, битующій в «місцях не таких віддалених». Сир, до речі, всупереч думці нашого читача, хворому вітіліго, навпаки, корисний, оскільки містить амінокислоту тирозин, що йде на синтез меланіну.

Лікування демодекозу

Підкажу спосіб позбавлення від підшкірного кліща. Лікується ця хвороба довго, тому, щоб позбавитися від неї назавжди, потрібно запастися терпінням.

Распарьте 3 ст. ложки меленої полину і змішайте з 2 жовтками круто зварених яєць. Додайте по 1 ч. Ложці меду і палених квасцов, по 1 ст. ложці вершкового і рослинного масел, 2 ст. ложки товчених калинових ягід без кісточок. Підігрійте суміш на водяній бані, добре перемішайте. Якщо вийде дуже густо, можна додати трохи кип'яченої води. Складіть в щільно закривається банку і зберігайте в холодильнику.

Перед початком процедури обмийте уражену шкіру ваткою або м'якою тканиною, умоченою в розчин гліцерину з водою:

1 ч. Ложка гліцерину на склянку води. Мазь нанесіть тонким шаром на лляні ганчірочки, дайте зігрітися до кімнатної температури і накладайте на 2 години двічі на день - вранці і ввечері.

Після цього обмийте шкіру теплою солоною водою:

0,5 ч. Ложки солі на склянку води. Якщо почнеться роздратування, зменшите кількість солі або застосовуйте мінеральну воду з вираженим солоним смаком. Хвилин через 15-20 змастіть шкіру кремом після гоління вітчизняного виробництва. На ніч на уражені місця наносите густий шар пасти Лассара. Вона продається в аптеці. Під час лікування приймайте також:

по 40 крапель настоянки календули 3 рази на день перед їжею, а через півгодини після їжі - 1/3 склянки полинового настою: 1 ст. ложку порошку полину залити склянкою окропу і настоювати ніч. Ще раз повторю, що лікування довгий. Але полин дуже не до смаку всім паразитам, що живуть в тілі людини.

Міфтахова Г. П.

А.А .: Остання фраза є ключовою. Полин, дійсно, дуже не до смаку всім паразитам, що живуть в тілі людини: мікробам, вірусам і в першу чергу глистам. Чому б вона припала до смаку демодексу?

Я пропоную подивитися на проблему під іншим кутом. От як ви думаєте, чи давно існує проблема демодекса? Ви скажете, що вона існує стільки ж, скільки і цивілізація. І будете одночасно мають рацію і не праві! Що, тхне демагогією? Нітрохи не бувало! Антоні ван Левенгук винайшов мікроскоп зовсім недавно (за мірками цивілізації, звичайно), всього лише трохи більше ста років тому. Бактеріологічні, иммунохимические та інші складні методи дослідження, що дозволяють виявити мікроорганізми в середовищах людини, в тому числі і демодекс в шкірі, з'явилися і того пізніше. Ось і виходить, що люди, багато тисячоліть страждали захворюваннями шкіри, лікувалися від них з успіхом із застосуванням трав (і полину в тому числі), не маючи ні найменшого поняття про страшний звірі демодекс! Іншими словами, проблеми лікування демодекса просто не існувало. Проблема ця з'явилася тільки тоді, коли дерматологи заглянули в мікроскоп і ніс до носа зіткнулися з кліщем. Вірніше, проблема з'явилася ще пізніше - коли дерматологи почали всі випадки своїх невдач в лікуванні шкірних захворювань списувати на цього жахливого супостата демодекса, геть забувши старі і перевірені рецепти з трав, які рятували хворих за багато сотень років до появи самої ідеї про демодекс. Адже це ж дуже складно: взяти рослина, зробити з нього витяг, на основі цього витягу приготувати зовнішню лікарську форму. У радянський час для цього існували спеціальні аптеки з провізорських відділом, де ліки ГОТУВАЛИ! А зараз у нас на весь Пітер таких аптек - раз, два та й усе! Виникає питання: куди ж вони поділися-то? У нас що, провізорів мало стали готувати в навчальних закладах? Нітрохи не бувало! Коли це питання задаєш аптекарям, вони відповідають, мовляв, попиту на складні екстемпоральні ліків немає, не окупається. А попиту, мовляв, немає, тому що лікарі не виписують. Коли лікарів питаєш, чому не виписують, вони відповідають, мовляв, аптек щось, де ліки за прописами готують, не залишилося, куди хворих-то з такими рецептами посилати? Ось і киває Фома на Ярему, а Ярема на Хому. А страждає в результаті баба Маша, у якої демодекс. І йде вона, нещасна, у ліси, у поля, зриває травинки да билинки, та й варить з них зілля невідомо з чого, дуже приблизно уявляючи, як вони будуть на неї діяти.

Якщо вдуматися, то це взагалі суперпроблема сучасної медицини. Знайшли дерматологи демодекс - ура, вали все на нього! Знайшли гінекологи і урологи уреаплазму і гарднерели - ура, і їм є на кого все звалити! І гастроентерологи не відстають, знайшли хелікобактер пілорі і давай всім язвенникам гігантські дози антибіотиків згодовувати! І що характерно, на виході у віддалених результатах в основному один пшик. Виходить, як у тому анекдоті, за що боролися, на те й напоролися.



До чого б це я взявся розводити ці антимонії? А ось до чого. Мої колеги доктора стали занадто покладатися на голу теорію і просунуті діагностичні технології. Старе і перевірене, але при цьому клопітка лікування забуто. І це погано. Нове знання не народжується на порожньому місці.

Слава Богу, в народі ще зберігаються старі рецепти, і коли вже не знаєш, що робити, можна припасти до цього джерелу мудрості і почерпнути потрібну. І дуже б мені хотілося, щоб зберігачі мудрості народної не прагнули бути схожим на професійних медиків, які не заражалися новомодними слівцями, сенсу яких часом вони не дуже-то і розуміють. А те, ти диви, демодекс! Так і підмиває запитати словами класика: а чи був хлопчик? Хто бачив цього демодекса до лікування полином і хто його не виявив після такого?

Хоч я сам і не займався лікуванням ПІДТВЕРДЖЕНОГО демодекозу, але думаю, що користь можуть надати зовнішні засоби з таких рослин: чебрець, пижмо, цибуля, часник, піретрум (це така велика ромашка з червоними пелюстками), материнка, чемериця (обережно, отруйно! ), сурепка. Готувати їх можна у вигляді відварів і у вигляді так званих м'яких лікарських форм - мазей, кремів і масел. Найпростіший засіб, мабуть, масло.

Для його приготування потрібно просто залити рослинна сировина холодним соняшниковою олією на 1-2 тижні. Якщо потрібно зробити все швидше, то сировину, залите розігрітим маслом, витримують у теплій духовці пару годин або 1 година на водяній бані. Після чого слід відстоювання близько 2-3 годин, поки не охолоне. Співвідношення сировини до масла зазвичай 1: 4, тобто на 100 г пижма беруть 400 г масла. Це якщо сировина неотруйне. Отруйні трави, такі, як чемериця, наполягають в співвідношенні не нижче ніж 1:10, 1:20.

Народний засіб від червоного вовчака

Мені 55 років, таблетки не вживаю, а ось трави застосовуємо з дружиною із задоволенням. Поділюся деякими рецептами.

Якщо турбує червоний вовчак в початковій стадії, умивайте особа стягивающими засобами: танином, дубовою корою, а також вживайте саліцилову і іхтіоловую мазі.

Це може зупинити хворобу. Але якщо судини розширені, застосовуйте іхтіол, винний спирт, етиловий спирт. Візьміть всього порівну, ретельно перемішайте і цією рідиною змащуйте пензликом ніс 3 рази на день. При застарілої хвороби візьміть по 5 г свинячого сала, білого крейди, окису цинку і 1,5 г камфори. Перемішайте і втирайте в ніс 1 раз на день.

Також при системний червоний вовчак візьміть 6 ст. ложок кореня цикорію, заваріть у 250 мл окропу, додайте 2 ст. ложки родіоли рожевої.

Пийте по 50 мл 4-5 разів на день. Якщо на носі з'явилася почервоніння, візьміть по 100 г квіток бузини, шавлії, коренів оману, кульбаби, лепехи і 75 г Репешко. 3 ст. ложки збору залийте в термосі 3 склянками окропу. Через 8-10 годин процідіть, розділіть на 4 частини і випийте протягом дня за 1 годину до їжі. До цього збору зробіть настоянку софори:

100 г плодів пропустіть через м'ясорубку, покладіть в банку і залийте 0,5 л горілки (самогону). 10 днів наполягайте в темному теплому місці, періодично струшуючи. Додавайте по 1 ст. ложці в кожну порцію відвару.

Масякін І. М.

АА: Добре, коли рослини застосовуються не поодинці, а у вигляді схеми, причому як всередину, так і зовнішньо. З цих позицій пропозиції шановного читача знаходять мою найгарячішу підтримку.

Коли мова йде про захворювання аутоімунної природи, особливо з ураженнями сполучної тканини (ними займається лікар-ревматолог), на мій погляд, потрібно обов'язково пам'ятати про всі рослинах, які містять саліцилову кислоту. Це не тільки бузина, що фігурує в рецепті, але і в першу голову такі знаменитості, як комірник, верба, півонія, шабельник. Їх можна застосовувати як місцево, у вигляді мазей і припарок, так і внутрішньо.

І ще обов'язково потрібно пам'ятати про рослини, протизапальний ефект яких залежить від сполук, близьких за структурою до стероїдних гормонів: солодка, паслін солодко-гіркий, Адамов корінь (переступень білий) і ін.

10 г кореня помістити в емальований посуд, залити 200 мл гарячої води, нагрівати в киплячій водяній бані під щільною кришкою 15-20 хвилин, настоювати 40 хвилин, процідити, віджати залишок, довести кип'яченою водою до початкового об'єму (200 мл). Приймати по 1 ст. ложці 4-5 разів на день протягом 10-14 днів. Потім перерва 7 днів і повторний курс. І так можна зробити кілька курсів. Можна приготувати настоянку. Сухий корінь переступня білого - 10 г залити 100 мл горілки, настояти 14 днів у темному місці. Приймати по 10-20 крапель з водою 2-3 рази на день курсом по 3-4 тижні.

Для зовнішнього застосування підійде 10% -ная мазь зі свіжого кореня переступня на вазеліні або 1 ч. Ложка подрібнених коренів на 100 мл соняшникової олії.

Тріщини на шкірі

Людям, страждаючим від тріщин на ступнях, пальцях, геніталіях, пропоную рецепт відмінною мазі. Особливо це відноситься до хворих на цукровий діабет. Сам я діабетик зі стажем, страждаю з 1979 року. Цей рецепт мені порадила жінка в нашому діабетцентре, коли ми обоє перебували там на лікуванні, а я дарую його всім нужденним.

Треба взяти 2-3 великі цибулини, подрібнити ножем, як ніби для смаження. Налити на сковороду 1 склянку будь-якого соняшникової олії, розігріти його і злегка, 3-5 хвилин, прожарити. Потім покласти в нього нарізану цибулю, зменшити вогонь і готувати до золотистого кольору. Потім цибулю вибрати за допомогою шумівки і використовувати за своїм призначенням: можна з'їсти, можна заправити борщ. А в поки ще гаряче масло покласти 2-3 церковні свічки з чистого воску, попередньо вийнявши гноти, і почекати, поки віск не розтане. Далі масло процідити і злити в баночку, бажано низьку, поставити охолоджуватися. У вас повинна вийти світло-жовта мазь. Зберігається вона при кімнатній температурі. Її вистачає надовго.

Наприклад, якщо у вас тріщини на ногах, використовуйте мазь так:

ввечері вимийте ноги теплою водою, обполосніть водою кімнатної температури і дайте висохнути, не витираючи. Мило беріть те, яке підходить вам.

Можна використовувати пемзу для видалення відмерлої шкіри. Після миття змастіть тріщини приготовленої маззю, надіньте бавовняні шкарпетки і спокійно лягайте спати.

Вранці ви побачите рожеву шкіру. Якщо тріщини досить великі, потрібно кілька процедур. Чим частіше ви будете користуватися цією маззю, тим здоровіше будуть ваші ніжки-трудівниці. Крім цього, нею можна змащувати перед сном ніздрі або руки, так як вона має загоюючим властивістю і не пропускає бактерії в дрібні тріщини.

Протягом 5-6 років ми з дружиною (теж діабетик на інсуліні) успішно користуємося цим рецептом. Він допомагає нам не доводити ноги до тріщин і виразок. Всі, хто робив за нашою порадою цю мазь, задоволені і дякують.

Бєльський А. А.

Нагадаємо при цьому про мазі сестер Балиніних: натуральний віск, оливкова олія (не знаємо, чи є зараз єлейне масло, яке готується на основі того самого оливкової) і цукор.

Треба взяти 100 мл єлею, 40 г бджолиного воску і буквально на кінчику чайної ложечки (1/3) цукру. Покласти все в емальований посуд і гріти на несильному вогні, помішуючи, щоб все розчинилося і змішалося. Зняти з вогню, охолодити і можна користуватися. Зберігається бальзам в скляному посуді в холодильнику не менше року.

Замість єлею можна використовувати оливкову олію або нерафіновану соняшникову олію.

А.А .: Справа хороша. Можу запропонувати ще пару перевірених рецептів. Добре усувають тріщини мазі з півонією (Мар'їна кореня).

Беруть подрібнений корінь півонії - 3 ст. ложки, кладуть у глиняний горщик (такі зараз для жаркого використовують), потім туди ж поміщають 12 ст. ложок нутряного свинячого жиру (смальцю). Закривають кришкою і ставлять у духовку на 2-3 години при температурі близько 75 градусів. Після цього мазь проціджують через марлю і зберігають у холодильнику. Застосовують зовнішньо на тріщини 2 рази на день. Зазвичай вистачає пари тижнів. Але можна і довше.

Замість півонії можна готувати мазі на льнянке, буркун, деревій (хоча краще свіжий сік). І про масло обліпихи забувати не варто.

Особливо завзяті тріщини у діабетиків добре піддаються лікуванню місцевим застосуванням інсуліну.

Для цього тим самим препаратом, що деяким діабетикам колють підшкірно (інсулін я маю на увазі), змочують рясно марлеву серветку і прив'язують до тріщин на ніч.

Одночасно з маззю всередину потрібно приймати цукрознижувальні рослини.

Наприклад, відвар пагонів чорниці: 2 ст. ложки листя чорниці залити 1 склянкою окропу в термосі, настоювати 2 години. Приймати по 1/2 склянки 3 рази на день до їди.

Тютюн від екземи мокнучій

Величезне спасибі Ю.В. Бічний за її лист «Мокрої екземі проти тютюну не встояти», опубліковане в «ЗОЖ» (№ 21 за 2006 рік). Я цією хворобою страждала кілька років. Особливо вона мучила мене минулого літа: руки розтріснулися до глибоких виразок, від води біль посилювався, починався страшний свербіж, а в гумових рукавичках шкіра пріла. Чим тільки я не намагалася лікуватися - все безрезультатно.

І ось, прочитавши рекомендації Ю.В. Бічний, вирішила спробувати її рецепт. Правда, махорку ніде не знайшла. Тоді чоловік купив два блоки сигарет «Прима».

Висипала я сигарети з трьох пачок в каструлю, залила літром окропу. Коли папір розчинилася, я в цьому відварі стала парити руки до повного охолодження води. І так щовечора перед сном.

Поліпшення відчула на другий же день, а через нього шкіра повністю очистилася, правда, стала сухуватою. Ну, від цієї біди допоможе пом'якшувальний крем.

Горева Е.Н.

А.А .: Екзему мені доводилося і доводиться лікувати досить часто. Сказати, щоб це було легко, було б неправдою. Але і складнощів великих зазвичай не зустрічаємо. Екзема лікується травами досить успішно при дотриманні декількох неодмінних умов. Перша умова - дотримання етапності в застосуванні зовнішніх засобів. У дерматології є золоте правило: мокре лікуй мокрим, а сухе сухим! Воно означає наступне: коли висип мокне, коли вона набрякла, червона, пухирці розкриваються, і після них залишається «колодязь», мазі застосовувати не можна! На цій стадії роблять холодні примочки з різними протизапальними і протимікробними травами: шавлією, деревієм, корою дуба, супліддя вільхи, баданом і т.п. І тільки через 2-3 дні, коли запалення спаде і мокнуть припиниться, можна акуратно починати застосовувати мазі. Добре робити мазі з чистотілом, Льнянка, цукром, звіробоєм, соком деревію, звездчатки, череди.

Співвідношення сировини (трави) до мазевої основі (вазелін, ланолін, свинячий жир, рослинне масло і т.п.) зазвичай береться як 1: 4.

Друга важлива умова - це внутрішнє лікування. Тут є маса рецептів. Розшифровувати їх зміст я не буду. Просто наведу один з варіантів:

взяти порівну листків суниці лісової, вероніки лікарської, кореня кульбаби, кореня цикорію, трави меліси звичайної, пагонів багна болотного і кореня оману високого. Змішати, щоб вийшов збір. 1 ст. ложка суміші заливається склянкою крутого окропу і настоюється близько години. Проціджується. Приймати до їжі тричі на день по 1/3 склянки. Курс - 1,5 місяця. Перерва 2 тижні і повтор.

Третє важлива умова - дієта. Не вживати алкоголь, каву, какао, шоколад, заборонені будь-які продукти бджільництва (!), Ненатуральні продукти типу лимонадів. Смажене і копчене не вітається. Прийом будь-яких консервованих продуктів зводиться до мінімуму, так само, як солодощі і борошняний.

Їжа повинна бути свіжа і свіжоприготована, з натуральних продуктів, різноманітна, що містить багато натуральних вітамінів.

Четверте неодмінна умова - залиште хворого в спокої хоча б на тиждень. Нехай візьме лікарняний, ніяких нічних чувань і відряджень, якщо вражена шкіра рук, не давайте хворому мити посуд, і т.д., і т.п.

Ось якщо все це нормально дотримується, хворий приходить в норму найбільше за 2 тижні.



РедагуватиУ обранеДрук


Увага, тільки СЬОГОДНІ!
» » Хвороби шкіри