5850 авторів і 31 редактор відповіли на 28952 питання,
розмістивши 29771 посилання на 8900 сайтів, приєднуйтесь!

Прищі можуть перерости в пиодермию

РедагуватиУ обранеДрук

Прищі можуть перерости в пиодермию

У мене на коліні з'явився невеликий прищик, який трохи чесався. Я на нього не звертала уваги, але чухала іноді. Пройшло 2 тижні, а прищик все чесався. Потім він почервонів, запалився і перетворився на маленьку ранку, корочку з якою я по інерції здирала і не давала ранці зажити до кінця. Ранка кровила, але не сильно, а потім стала більше схожа на виразку, хоч і невеликого розміру. Потім я помітила, що поруч з ранкою від колишнього прищика з'явилася ще одна ранка, яка теж свербіла. Я ще раз проігнорувала цю подію і довела шкіру до того, що вся коліно покрилася маленькими виразками, які ніяк не хотіли гоїтися. Я спробувала мазати їх якимись мазями, купленими в свій час в аптеці, але нічого хорошого це не дало. Ранки стали гоїтися ще гірше.

Довелося піти до лікаря-дерматолога. Виявилося, що у мене з'явилася піодермія, яка виникла через те, що в ранку потрапили мікроби, а я рознесла їх по коліну розчісуванням. А мазі не давали повітрю потрапляти на ранки, і вони ніяк не могли загоїтися. Лікар веліла мазати коліно зеленкою або спиртом, щоб ранки активно підсихали, а мікроби, які потрапили в ранки, знищувалися, і після цього наносити синтомициновую емульсію.

Також я намагалася частіше оголювати коліно, щоб шкіра була на повітрі і на сонечку. Довелося ще ходити в поліклініку в кабінет фізіотерапії і робити на платній основі ультрафіолетове опромінення на коліно, щоб воно швидше гоїлися. В результаті все пройшло за п'ять днів. А до цього я 3 тижні не могла вилікувати ранки і виразки. Я навіть здивувалася, що так швидко відбулися позитивні зміни.



Лікар була задоволена результатами мого лікування і посварила за те, що я розчісувала коліно. І ще сказала, що якщо подібну проблему не почати лікувати вчасно, піодермія дуже швидко поширюється по тілу, і можна довести до того, що вся шкіра, включаючи обличчя і волосяну частину голови, покриється ранками і виразками, які загноїлися. Я як уявила весь цей жах, відразу ж зареклася розчісувати які б то не було прищики або ранки.

Тепер, якщо з'являється прищ або ранка, то я відразу ж змащую шкіру спиртом або просто зеленкою, а якщо дуже свербить, то ніколи не чіпаю місце, яке свербить, терплю або змочують водою. Можна акуратно погладжувати навколо, чи не розчісуючи ранку.

Це такі прості правила, але як складно їх згадати вчасно, коли десь засвербіло. Зате така профілактика допомагає не довести шкіру до біди.



РедагуватиУ обранеДрук


Увага, тільки СЬОГОДНІ!
» » Прищі можуть перерости в пиодермию