5850 авторів і 31 редактор відповіли на 28952 питання,
розмістивши 29771 посилання на 8900 сайтів, приєднуйтесь!

Лікуємо рани, порізи і забої самі

РедагуватиУ обранеДрук

Лікуємо рани, порізи і забої самі

Подряпини та забої влітку бувають не тільки у дітей. По собі знаю: як тільки виберуся в ліс на прогулянку, так повертаюся з «уловом» - то забій, то ранка, то поріз. Знаю, що будь-яку з таких неприємностей можна залишати без уваги. Треба відразу ж промивати всі садна і порізи або перекисом, або чистою водою (обов'язково з милом).

А якщо вже трапиться запалення, почервоніння, нагноєння, доводиться лікуватися. Для таких випадків я готую деяку кількість мазі з коренів лопуха. Вона в мене завжди під рукою. Ви теж можете її приготувати.

Неповна склянка свіжих, промитих, очищених і дрібно нарізаних коренів залийте 200 мл рослинного масла (оливкової або соняшникової). Наполягайте мінімум добу, потім прокип'ятіть 15-20 хвилин на слабкому вогні і процідіть. Зберігайте в холодильнику. Отриманим маслом змащуйте всі пошкодження, включаючи удари, 2 рази на добу - вранці і ввечері. Удари розтирайте по 5 хвилин.

Одночасно можна кілька днів приймати всередину відвар з коріння лопуха (на 1 частину коренів використовувати 20 частин води). Пити по 1 ст. л. 3 рази на день до їди.

Це сприяє швидкому загоєнню ран.



РедагуватиУ обранеДрук


Увага, тільки СЬОГОДНІ!
» » Лікуємо рани, порізи і забої самі