5850 авторів і 31 редактор відповіли на 28952 питання,
розмістивши 29771 посилання на 8900 сайтів, приєднуйтесь!


Велике зібрання рецептів від залізодефіцитної анемії (малокрів'я)

РедагуватиУ обранеДрук

Велике зібрання рецептів від залізодефіцитної анемії (малокрів'я)

Ми зібрали для вас величезна кількість рецептів від залізодефіцитної анемії (малокрів'я), щоб кожен зміг підібрати для себе ефективний метод лікування.

Залізодефіцитною анемією (недокрів'ям, яке викликане нестачею в організмі заліза) жінки страждають частіше, ніж чоловіки. Може бути, тому «залізна леді» - таке рідкісне явище. Відновити зміст цього необхідного організму елемента допомагають не тільки ліки, а й деякі продукти і лікарські трави.

Залізодефіцитна анемія може бути викликана або порушенням всмоктування заліза, або його втратою. Тому насамперед треба подбати про те, щоб знайти і усунути причину цих явищ. Так, наприклад, у жінок втрата заліза часто буває пов'язана з тривалими і рясними менструаціями через наявність міоми. Тому, якщо у жінки виявили залізодефіцитну анемію, їй необхідна консультація гінеколога. А ось до причин, ускладнює всмоктування заліза, можна віднести, наприклад, деякі хронічні захворювання шлунково-кишкового тракту (як у жінок, так і у чоловіків).

При будь-якому походження залізодефіцитної анемії бажано включати в раціон продукти, що містять багато легкозасвоюваного заліза, і враховувати, що саме сприяє чи, навпаки, перешкоджає його всмоктуванню.

Перш за все слід знати, що залізо краще засвоюється при нормальній кислотності шлункового соку. Тому анемією часто страждають люди, змушені при гіперацидному гастриті (з підвищеною кислотністю) приймати препарати, що нейтралізують кислотність шлункового соку (альмагель, фосфалюгель) або знижують утворення кислоти (циметидин та ін.).

При анацидном гастриті (з нульовою кислотністю) підвищити кислотність шлункового соку не вдасться, доводиться як ліки приймати препарати шлункового соку, а також панзинорм, який містить екстракт ферментів шлунка і солі соляної кислоти.

Якщо всмоктування заліза порушено через дисбактеріоз кишечника, в якості профілактики бажано провести курс терапії цього захворювання, наприклад такими препаратами: Нормофлорин Б і Нормофлорин Л. Крім того, треба приймати в достатній кількості вітамін С, який сприяє засвоєнню негемового заліза (заліза, одержуваного з рослин), і вживати продукти, що містять його, - лимони, грейпфрути, журавлину, чорну смородину, брусницю. Засвоєнню заліза сприяє і фолієва кислота, що міститься в овочах і фруктах. При варінні вона руйнується, тому овочі і фрукти краще їсти свіжими.

Багато заліза міститься в таких продуктах, як какао-боби, гречка, горіхи (особливо фундук), гранати, морська капуста, бобові (правда, в них є і фітинової кислота, що перешкоджає засвоєнню заліза). Але, оскільки залізо з рослин засвоюється погано, при стійкій анемії необхідно вживати достатню кількість риби та м'ясних продуктів (особливо яловичу печінку), що містять багато легкозасвоюваного гемового заліза.

Всмоктуванню негемового заліза перешкоджає грубоволокниста їжа (наприклад, висівки, кукурудза, пшениця), оскільки рослинні волокна сорбують залізо. Бобові теж слід виключити, оскільки вони містять фітинову кислоту, що заважає всмоктуванню заліза.

Крім того, засвоєння заліза знижують танін і фосфати. Танін міститься в міцному чаї, а фосфати - в молочних продуктах.

Корисно знати, що анемія може розвинутися через проведення хіміотерапії, зловживання алкоголем, а також через прийом снодійних, противірусних препаратів, сульфаніламідів, препаратів, що містять магній, алюміній, вісмут, миш'як.

Залізом багаті мінеральні води: «марціальної» з Карелії, «Славяновская», «Смирновська» з Желєзноводськ, «Полюстровская» з Санкт-Петербурга. Пити їх треба в теплому вигляді за 2 години до їжі, невеликими ковтками (краще через соломинку). Тривалість курсу - від 3 до 6 тижнів, проводити його можна не частіше двох разів на рік.

З ліків, що містять залізо, рекомендую спробувати новий препарат, що отримав хороші відгуки з клінік, де апробувався, - «Мальтофер». Він добре переноситься і засвоюється, так як залізо в його складі знаходиться у формі, близькій до гемов, Приймати його можна довго.

Тетяна САХАРЧУК,

Кандидат медичних наук

Шипшина, горобина та буряк проти недокрів'я

Недокрів'я - хворобливий стан, який характеризується зниженим вмістом гемоглобіну в крові. Одночасно з недокрів'ям спостерігається зниження кількості еритроцитів.

Недокрів'я може виникати в результаті крововтрати, недостатній функції кісткового мозку та інших захворюваннях.

Обумовлено даний стан нестачею заліза, необхідного для побудови гемоглобіну.

При дефіциті заліза порушуються функції нервової системи і травних залоз.

Часто причинами даного захворювання є: сидячий спосіб життя, недостатнє харчування, надмірний фізичну і розумову працю. Симптоми недокрів'я: апатія, швидка стомлюваність, запаморочення, нудота та головний біль.

Велике зібрання рецептів від залізодефіцитної анемії (малокрів'я)

При лікуванні недокрів'я в домашніх умовах рекомендується використовувати рецепти народної медицини, які сприяють процесу відновлення сил організму і кровотворення.

Дві столові ложки сухих плодів шипшини залити склянкою води. Необхідно пити два-три рази на день. Даний засіб багата на вітамін С.

Дві чайні ложки плодів горобини потрібно залити склянкою окропу. Далі слід настоювати протягом години і пити два-три рази на день.

Невелику ємність наповнити сирої тертої червоної столовим буряком, залити водою. Цю суміш потрібно настоювати в теплі на сонці десять днів. Пити раз на день.

Козяче і свиняче молоко - засіб від недокрів'я і худосочія

У давні часи проти недокрів'я і худосочія користувалися одним хорошим засобом, якого теперішнє покоління, звичайно, не знає. Від цих двох недуг хворі виліковували молоком кози або свині.

Про це розповідала мені моя прабабуся - так поступали у них в селі. Пам'ятаю, вперше почувши про такі методи лікування, я довго реготала. А бабулечка, не звертаючи уваги на мою реакцію, продовжувала: «Зі свинею справи йшли просто: вона не була в претензії, що її видоюють. Молоко свиняче поживна і цілюща ». Я ж продовжувала сміятися: «Ймовірно, в недалекому майбутньому свиней будуть розводити в цілях отримання молока».

А через багато років, після пологів, у мене був дуже низький гемоглобін. І тут я згадала бабусині розповіді. Щоб не користуватися ліками, я по друзям і знайомим збирала рецепти для підвищення рівня гемоглобіну. А одного разу вирішила подивитися бабусину записну книжечку, яку вона залишила мені на пам'ять. У книжечці були не тільки рецепти солінь да варений, але і рецепти лікувального зілля. Було відчуття, що я виявила скарб. Дещо вирішила випробувати. Правда, сумніви все-таки присутні: «А чи допоможе?». Час показав, що я відкрила дуже просте, але ефективний засіб.

• Ядра ліщини перемолоти і змішати в рівних пропорціях з медом. Приймати по 2 ч. Л. за 20 хвилин до їжі.

• Взяти в рівних вагових дріботячи родзинки, курагу, чорнослив (без кісточок), інжир і шипшина. Всю масу ягід залити на ніч холодною кип'яченою водою. Рідини брати стільки, щоб вона тільки злегка покривала ягоди. Вранці масу пропустити через м'ясорубку. Отриману пасту зберігати в холодильнику, приймати по 1 ст. л. 3-4 рази на день.

Через місяць здала аналізи крові, всі показники були в нормі. А головне - голова перестала крутитися, блідість зникла. Не раз згадувала бабусю добрим словом!

Іванюкова П. І.,

м Володимир

Настоянка часнику від недокрів'я

Дуже багато російські знахарі дотримуються тієї думки, що часник - найкращий засіб для лікування склерозу і недокрів'я, проте не всякий може їсти часник. Таким хворим дуже рекомендується описувана нижче настоянка часнику.

Очистити і вимити три чверті фунта часнику. Покласти цей часник в полугалонную бутель, залити квартою чистого спирту і настоювати три тижні. Доза: 20 крапель настоянки в полстакане молока фраза в день. Однак настоянка часнику вважається більш слабким засобом, ніж сам часник.

Полин проти недокрів'я

Набити галон бутель полином. (Необхідно брати виключно полин травневого збору. В аптеках продається тільки травнева полин, як відрізняється найбільшою силою.) Залити полинь горілкою або розведеним аптекарським спиртом. Наполягати двадцять один день в сухому напівтеплі темному місці. (Температура повинна бути тепліше кімнатної).

Доза: крапля настойки на один наперсток води. Пити вранці раз на день натщесерце. Приймати ліки три тижні. Якщо недокрів'я гострої форми, то після трьох тижнів зробити перерву на два тижні, а потім знову відновити прийом ліків на три тижні.

Ще один засіб від недокрів'я і худосочія на свинячому молоці

У старе час проти недокрів'я і худосочія користувалися одним хорошим засобом, якого теперішнє покоління звичайно не знає.

Від цих двох недуг хворі виліковували або молоком свині, узятим в той час, коли вона годує поросят, або молоком кішки, коли вона годує кошенят.

Зрозуміло, молоко потрібно доїти в чашку. Зі свинею справа йде просто: вона не буде в претензії, що її видоюють, та й від неї можна добитися більше молока. (Свиняче молоко густе і поживне. Ймовірно, в недалекому майбутньому свиней будуть розводити не лише для забою на м'ясо, а й про метою отримання молока.)

Добути котяче молоко набагато важче, ніж свиняче. Кішку потрібно заздалегідь привчити до видоювання (в останній період вагітності). Не всі кішки погоджуються без опору дати своє молоко. Їм, мабуть, доїння не подобається. У вигляді протесту кішка може вкусити або подряпати

Відвар для підвищення гемоглобіну

7 шт. волоських горіхів, стовчених разом зі шкаралупою, 3 ст. ложки вівса, 2 ст. ложки кореня петрушки, 2 ст. ложки кореня кропиви, 2 ст. ложки кореня цикорію. Всі компоненти змішати, залити 3 л окропу і варити 20 хвилин на повільному вогні.

Після приготування у відвар додати: 2 ст. ложки молодих верхівок сосни, 2 ст. ложки моху ісландського, 2 ст. ложки хвоща польового, 2 ст. ложки шишок хмелю і 2 лимона, порізаного на 4 частини (насіння видалити).

Ще раз довести суміш до кипіння і варити 15 хвилин. Настояти 45 хвилин, процідити, віджати. Приймати з додаванням соку лимона і меду (за смаком).

А плоди горіха лісового (ліщина звичайна), очищені від шкаралупи і лушпиння з додаванням меду позбавлять від недокрів'я при щоденному вживанні.

Млявість і стомлюваність - симптоми анемії

До недавнього часу я і не підозрювала, що в мене знижений рівень гемоглобіну в крові. Всі ці широко відомі симптоми - млявість, стомлюваність, сонливість, запаморочення - я відносила саме на весняне нездужання. Випадково довелося зовсім з іншого приводу здати кров на аналіз, тоді-то і з'ясувалося, що пора лікуватися.

Добре, що в мене мама - «професор» народної медицини, так ми її будинку називаємо за те, що вона розбирається в лікарських рослинах і знає, що і чим лікувати. Я дуже скоро поправилась і з подивом виявила, що весна тепер для мене не становить жодної загрози. Вся справа була в анемії. Тому поспішаю поділитися тими рецептами, які мені допомогли.

Зітреш 7 волоських горіхів разом зі шкаралупою, додайте до них 3 столові ложки очищеного вівса, 2 столові ложки подрібненого кореня петрушки, 2 столові

ложки подрібненого кореня кропиви звичайної, 2 столові ложки кореня цикорію, залу 3 літрами води і варіть 20 хвилин на дуже маленькому вогні. Потім в цей відвар додайте 2 столові ложки молодих верхівок сосни, 2 столові ложки ісландського моху, 2 столові ложки шишок хмелю і 2 лимона, розрізані на 4 частини. Все це ще раз проваріть 15 хвилин. Залиште після цього на 45 хвилин настоюватися, процідіть, відіжміть. Пийте відвар по півсклянки, можна з лимоном і медом, 2-3 рази на день до їди.

Але до того як провести місячний курс лікування цим засобом, обов'язково протягом трьох тижнів приймайте інший настій: змішайте по 2 частини кореня лепехи, листя кропиви, 1 частина трави чистотілу. Столову ложку збору залийте 0,3 л окропу, настоюйте в термосі 8 годин. Приймайте настій по 2 столові ложки за півгодини до їжі, розбавляючи в 100 мл кип'яченої води кімнатної температури. Від анемії незабаром сліду не залишиться.

Лариса С,

г. Екатеринбург

Весняне лікування анемії

Здавалося б, навесні треба радіти життю, проте багато з нас в цей час року відчувають слабкість і швидку стомлюваність. Причиною нездужань, як правило, вважають весняний авітаміноз. Хоча корінь зла може бути іншим - подібні симптоми спостерігаються і у людей, хворих на анемію.

Таке захворювання торік навесні було виявлено у мого чоловіка. На Діму боляче було дивитися - блідий, з синцями під очима, вічно втомлений і змарнілий. Лікар, звичайно, прописав ліки, але при цьому сказав, що поліпшити формулу крові можливо за допомогою лікарських рослин. І додав: «Тихіше їдеш - далі будеш».

Якщо розглядати лікування анемії народними методами, то насамперед потрібно звернути увагу на травки, що містять залізо. Сусідка порадила використовувати молоді пагони кропиви - колись пекуча красуня її врятувала. Але кропива підвищує згортання крові, а у Діми був тромбофлебіт і варикозне розширення вен. Тому від кропиви довелося відмовитися. А лікар сказав, що можна скористатися деревієм, кипреем, мокрицею, плодами шипшини і листям суниці.

А Дімі прекрасно підійшло інша рослина - медунка. Трава містить багатющий комплекс мікроелементів, що підсилюють утворення крові, і тому корисна при анемії і променевих ураженнях. Зазвичай молоді стебла і квіти медунки вживають свіжими, але я для Діми готувала настій.



Настій медунки: 2 ст. л. трави медунки заварюють 2 склянками окропу, настоюють 2 години, приймають по півсклянки 3-4 рази на день. Можна лікуватися настоєм медунки тривалий час, так як рослина в зазначених дозах абсолютно нешкідливо для організму.

Турбота про власне здоров'я - це праця, щоденний і важкий. Проявіть наполегливість, і ті чи інші комбінації трав при грамотному застосуванні принесуть бажане полегшення! Терпіння вам і успіхів!

Алексєєнко Д.,

Володимирська обл., М Вязніки

Гемоглобін у мене виявився низький

У мене останнім часом самопочуття різко погіршилося. Я не могла зрозуміти, в чому справа. Начебто харчуюся не погано, висипаюся, а відчуваю себе такою розбитою постійно, що ледве ноги волочу на роботу і додому. Та й у вихідні нічого толком не встигаю зробити. Плани грандіозні, а з ліжка встану, і сил ніяких немає. Начебто і вітаміни пропила, а все одно краще не стало.

Зрештою звернулася до дільничного терапевта, і вона порадила здати кров. Кров моя виявилася в цілому нормальною, тільки от був дуже низький гемоглобін. Лікар виписала мені препарати заліза, я місяць пила таблетки, знову здала кров, але поліпшення було зовсім маленьким. Тоді доктор веліла здати аналізи на склад мікрофлори в кишечнику, і виявилося, що у мене явний дисбактеріоз. Ось так знайшлася причина моєї анемії. Виявляється, все, що я їла, погано засвоювалося, так як корисних бактерій в кишечнику не вистачало, а я намагалася вітамінами проблему прибрати. Лікар сказала мені купити біфідопрепарати і пити їх місяць, а потім, після перерви, ще раз повторити курс.

Я чесно пропила місячний курс корисного ліки, а під час перерви вирішила ще раз спробувати збільшити свій гемоглобін.

• Вранці натщесерце їла велику жменю морквини, змішуючи її з рослинним маслом або сметаною, по вихідних додавала часник (перед роботою їсти часник не наважувалася), так як він також від дисбактеріозу допомагає.

• Перед обідом і вечерею я з'їдала по 50 г темного натурального меду, змішаного з козячим молоком 1: 2. Брала мед за 20 хвилин до їжі.

А коли не було козячого молока, я змішувала мед в рівній пропорції з розмеленим - горіхом і фундуком та їла по 1 столовій ложці 2-3 рази на день за півгодини до їди.

• Замість чаю я заварювала собі 2 чайні ложки товчених ягід горобини, заливаючи їх 2 склянками окропу. Давала 1:00 настоюватися ягідному чаю, закривши посуд кришкою, а потім випивала приблизно половину склянки. Пила такий горобиновий чай 3-4 рази на день.

Через місяць я продовжила лікувати дисбактеріоз, стала пити ще одну упаковку біфідокапсул, але при цьому і анемію свою лікувала - їла гречку, купувала гранатовий сік, їла мед, яблука, ягоди. Коли після всього цього я здала аналізи, то гемоглобін покращився відразу на 15 пунктів. Я була дуже рада, тим більше що у мене з'явилися сили радіти. Ось що значить хороша кров - відразу жити захотілося. Тепер, якщо я п'ю антибіотики, які можуть порушити мою мікрофлору, то відразу ж пропиваю курс біфідопрепаратов, а в звичайному житті кожен день їм і п'ю молочнокислі продукти з додаванням корисних бактерій, щоб потрібних мікроорганізмів у кишечнику вистачало і поживні речовини нормально засвоювалися. Адже я вже знаю, що значить падати без сил при анемії, і не хочу ще раз це повторити.

Коровіна Олена Іванівна,

г. Казань

Лікування анемії квітковим пилком

Я завжди була схильна до анемії, тому перепробувала масу засобів для підвищення гемоглобіну. І самий хороший ефект, на мою думку, дає прийом квіткового пилку.

Приймати її дуже просто - щоранку по чайній ложці перед їжею. Ви не повірите, але вже через тиждень я відчуваю себе бадьоріше, зменшується втома, проходить сонливість.

Я приймаю пилок протягом 20 днів, потім роблю перерву на два тижні і знову повторюю двадцятиденний курс.

Після цього гемоглобін піднімається і тримається стабільно на потрібному рівні.

Сверкіна М. Г.,

м.Мінськ

Морквяний сік вилікує анемію

Велике зібрання рецептів від залізодефіцитної анемії (малокрів'я)

Я і не знаю, скільки часу в мене була анемія. Напевно чимало. Я давно відчувала себе неважливо. На мене часто накочувала слабкість, руки опускалися, нічого не хотілося робити. Думала, що це старість прийшла - я недавно па пенсію вийшла. У мене були часті головні болі. І це я теж списувала на старість. Іноді вранці не могла встати з ліжка: крутилася голова, я буквально падала, ноги не тримали. У мене зовсім пропав апетит. Навіть трохи нудило, коли я їла. Мені здавалося, що не треба себе змушувати. А я тільки гірше робила ...

При анемії треба посилено харчуватися, але апетиту ніякого немає. Ось і роби, що хочеш. Зрештою, я вбила собі в голову, що вмираю. Уже дітей стала готувати. Але дочка моя потягла мене на прийом до лікаря. Дуже швидко з'ясувалося, що гемоглобін у мене набагато нижче норми. Є й інші у мене болячки, але вони завжди були і не особливо турбували. А ось гемоглобін лікар порадила скоріше підняти. На щастя, лікар мені попалася гарна. Вона сказала, що таблетки при анемії пити - остання справа. Прописала мені вітаміни в уколах і порадила харчуватися добре. Уколи були дуже болючі, але заради здоров'я потерпіти можна. А донька ще принесла мені рецепт для позбавлення від анемії. Мені він сподобався. Лікувалася я їм 3 місяці. За цей час всі неприємні симптоми пройшли, самопочуття покращилося. Навіть соромно згадати, як я через просту анемії вже приготувалася прощатися з життям. А рецепт, який лікує анемію, дуже простий, всім рекомендую, якщо є така проблема.

Ранок протягом 3 місяців я починала однаково: чистила кілька морквин і віджимала з них сік. З такої нагоди діти мені соковижималку подарували. Пити треба 150-200 мл соку натщесерце. Бажано в сік капнути пару крапельок рослинного масла. У цьому випадку всі корисні речовини краще засвоюються. Потім треба близько години не є (як раз за цей час я сніданок встигала приготувати). От і все лікування.

Я зрозуміла, що морквяний сік дуже корисний для організму. Крім того, що він кров привів у порядок, так у мене ще стілець нормалізувався. Раніше бували запори - вік вужа такий. А після регулярного прийому соку стілець став постійним. Донька каже, що у мене навіть колір обличчя покращився. Я п'ю сік і зараз, тільки вже не щодня. Іноді випиваю вранці яблучний, сік, іноді морквяний з картопляним (для шлунка). Аналізи показали, що кров у мене в порядку, так що тепер мені соки допомагають тільки підтримувати себе у формі, а лікуватися мені не потрібно.

Жанна Акуліч,

м Ульяновськ

Клевер луговий впорається з недокрів'ям (анемія)



Велике зібрання рецептів від залізодефіцитної анемії (малокрів'я)

Опинившись серед різнотрав'я, багато хто з нас навряд чи звертають увагу на скромні квіточки конюшини, суцільним килимом покривають луки. А адже ця рослина заслуговує не тільки нашої уваги, а й поваги! У народній медицині відвари та горілчані настоянки суцвіть здавна застосовують при бронхіті, туберкульозі легенів, кашлюку. Клевер добре допомагає при недокрів'ї, грудній жабі, поганому апетиті, шумі у вухах, а також при головному болю і запамороченні. Використовується він і як сечогінний при набряках серцевого і ниркового походження. Ця рослина має кровоспинну, відхаркувальну, терпким, сечогінну і антисептичну дію.

Я зі своєю бабусею бачуся не частіше, ніж два рази на рік, коли приїжджаю на канікули між семестрами. Одного разу вона помітила, що я дуже бліда і, як пізніше з'ясувалося, у мене впав гемоглобін у крові. Батьки стали мене підгодовувати яловичиною, а бабуся коли я до неї в черговий раз приїхала, навчила лікуватися настоєм конюшини. Вона зробила мені ліки з тих самих рослин, яких в полі - море. Виявляється, настій цей володіє особливою цілющою силою, яка нормалізує склад крові і очищає її. Бабуся дуже часто п'є настій, щоб не було атеросклерозу, а мене привчила пити його, щоб кров була здоровою.

Настій з конюшини готують з розрахунку 1-2 столові ложки подрібненого листя на 1 склянку окропу. Заварюють як чай і настоюють 40 хвилин. Приймають про 2 столові ложки 2-3 рази на Пень до їжі.

Я помітила також, що після прийому настою проходить головний біль. А бабуся каже, що у неї не тільки голова боліти перестає, але і шум у вухах зникає, і тиск стає нормальним, до того ж в конюшині дуже багато вітаміну С, який зміцнює імунітет. За літо я впоралася зі своїм недокрів'ям майже без зусиль завдяки бабусиним рецептом.

Світлана Байбакова,

Новосибірськ

Лікування залізодефіцитної анемії горобиною

У народі кажуть, що якщо горобина вродилася, зима буде холодною. Клімат в наші дні не піддається ніяким прикметами, а от цілющі властивості червоної горобини не викликають сумніву, як і сто років тому.

Ніколи не проходжу повз нашої горобини без слів подяки: це скромне деревце для мене краще будь-якого лікаря. Кілька років тому я стала буквально на очах згасати. Нічого конкретно у мене не боліло, а самопочуття з кожним днем ставало все гірше: з'явилася слабкість, дратівливість, апатія. За наполяганням родичів я поїхала в обласний центр на обстеження, і там вдалося встановити причини такого стану. По-перше, у мене виявили залізодефіцитну анемію, а по-друге, неполадки зі щитовидною залозою. Лікарі дали мені масу рад та відпустили додому. Головним лікарем для мене стала звичайна червона горобина. До цього випадку я навіть не знала, що заліза в ягодах горобини у кілька разів більше, ніж в яблуках, і до того ж в них багато йоду! І йод, і залізо якраз мені і потрібні були. Раніше горобину їли частіше, бо знали, що це універсальний засіб для здоров'я, яке зміцнює організм. Просто так багато горобини не з'їси, хоча мені терпкий гіркий смак горобини дуже подобається. Я ж робила собі суміш з медом.

Промиті і обсушені ягоди горобини скласти в півлітрову банку і залити рідким натуральним медом. Є по 2 столові ложки тричі на день незалежно від прийому їжі.

Горобина дуже довго зберігається в свіжому вигляді, тому, якщо у вас є поблизу деревце горобини, краще рвати ягоди в міру необхідності. Але можна їх заморозити в холодильнику. Головне - щодня потроху з'їдати ягоди або пити по 1 столовій ложці соку горобини. Це корисно всім, тому що вітамінів і мікроелементів в горобині дуже багато. Не бійтеся її терпкого, гіркого смаку. Органічні кислоти і гіркоти горобини мають жовчогінним ефектом, сприяє поліпшенню травлення. Горобина має протизапальну, кровоспинну, легку сечогінну дію. Загалом, це - чудова ягода. Навколо нас так багато корисних і навіть необхідних рослин, які тільки й чекають, щоб їх помітили і стали застосовувати для свого здоров'я. І рябинушка наша на першому місці.

Лідія Григорівна Власова,

м Каменськ-Уральський

Татарник від анемії

Дружина вважає, що вже якщо приймати що-небудь загальнозміцнюючий, так це женьшень. Але життєвий тонус підвищують і гіркий полин, і солодка солодка. А недавно я, гіпотонік зі стажем, дізнався, що такими ж властивостями володіє і татарник колючий. Було це так.

Після ангіни почалися ускладнення - аналізи показали, що у мене знижений рівень гемоглобіну. Серед інших трав мені порадили приймати і татарник. Я вперше спробував цю травичку з єдиною метою - щоб привести в порядок кров. Залишився задоволений, тому що одним пострілом влучив у двох зайців - і рівень гемоглобіну підвищив, і заодно тиск підняв.

При анемії народна медицина рекомендує приймати по 1 ч. Л. порошок з сухої трави і квіткових кошиків татарника 3 рази на день до їди, запиваючи водою.

Тепер, коли у мене тиск різко знижується, я не п'ю каву або настоянку женьшеню, як це було раніше, а використовую порошок татарника.

Львів Н.

Смачне ліки від анемії

Досить довго я страждала від анемії, ніхто не міг зрозуміти, чому залізо в моєму організмі не затримувалося. Але справа швидко пішло на поправку, коли мені порадили не рідше 3 разів на тиждень їсти гречку.

Я повинна сказати, що чим частіше гречку їси, тим менше хочеться - нею якось швидко наїдаєшся. Довелося викручуватись. У мене є рецепт страви з гречкою, яка в два рази корисніше, тому що з капустою. Це голубці.

Качан капусти очистіть, опустіть в підсолений окріп, варіть 10-15 хвилин, відкиньте на решето, дайте стекти воді і обережно зріжте листя. Загорніть в них гречану кашу, перев'яжіть нитками. У гречану кашу, використовувану для приготування голубців, додати рослинне масло і сіль. Голубці обсмажте на олії.

При подачі можна полити олією, на якому обсмажувалися гриби, можна приготувати спеціальний соус, наприклад із сушених грибів. Перемеліть гриби в кавомолці і висипте на сковорідку, в якій в рослинній олії смажиться дрібно нарізану цибулю, додайте трохи гарячої води, помішуючи, доведіть до кипіння, проваріть хвилин 5, посоліть, поперчіть. Виходить всі разом ситно і смачно. Але найголовніше, звичайно, в гречці, в якої виявили активні діючі речовини навіть від злоякісних утворень. Гречка допомагає і в тих випадках, коли з'являються судоми в м'язах, і дуже добре нормалізує роботу кишечника і органів травлення.

Катерина Аркадіївна Зотова,

м.Мінськ

Підвищуємо рівень гемоглобіну глодом

Після пологів у мене був дуже низький гемоглобін. Препарати заліза не допомагали. Коли в черговий раз мене поклали в лікарню з анемією, одна медсестра дала рецепт, який, за її словами, послужив добру службу багатьом людям. Я була молода і якось не повірила в чудодійну силу такого способу.

У лікарні я пройшла курс лікування, але після виписки все-таки відчувала себе неважливо. Ось тому-то і вирішила спробувати народні кошти. Коли я шукала рецепти по лікуванню анемії, то ретельно вивчала і ваш сайт. Сподобався один рецепт. Але для приготування ліків потрібні були квіти гречки, а мені таку сировину знайти не вдалося. Я не стала засмучуватися, пішла іншим шляхом - стала використовувати те, що доступно. Згадала, що медсестра у лікарні рекомендувала мені для підвищення гемоглобіну використовувати глід криваво-червоний. Вирушила в аптеку, придбала це диво природи.

Настій: 50 г квіток залити 600 мл окропу, настояти 30 хвилин і пити по 200 мл 3 рази на день.

Відвар: 100 г плодів подрібнити, кип'ятити 30 хвилин в 0,5 літра води, пити по 50-100 мл 3 рази день.

Якщо захочете скористатися глодом, то майте на увазі: він знижує тиск. Про це, мабуть, всі знають. Як, втім, і про те, що глід - паличка-виручалочка для сердечників. Але є у глоду ще одна дивна властивість - він здатний регулювати рівень цукру в крові, що важливо для хворих на цукровий діабет. Запасіться на зиму цими чарівними ягодами! Просушіть їх в духовці, розкладіть в паперові пакети. У такому вигляді вони можуть пролежати навіть кілька років, не втративши своїх цінних якостей. Термін зберігання квіток - до двох років, а плоди не втрачають корисні властивості до восьми років.

Буду рада, якщо запропоновані мною рецепти кому-небудь знадобляться.

3ібурак П.,

м Барнаул

Гречка проти анемії

Рецепт від анемії. Він простий і доступний кожному. Протипоказання і побічні ефекти майже що виключені. Вам знадобляться гречана крупа і кефір.

Отже, засіб від анемії.

Взяти 2 столові ложки промитої гречаної крупи і з вечора залити їх 1 склянкою кефіру. Вранці ваш сніданок проти анемії готовий. З'їжте розбухлу гречку разом з кефіром, ретельно пережовуючи. Курс - в середньому 1 тиждень.

Бажаю повного зцілення!

Мед і перга - допомога при анемії

Анемія (знижений гемоглобін) часто буває у жінок - так вже ми влаштовані. Багато хороших порад я знайшла на вашому сайті, коли сама намагалася виправити становище.

Тоді я звернула увагу на те, що часто люди навіть не здогадуються, як добре впливають на формулу крові дуже прості засоби. Мені вони допомогли свого часу. Хорошим народним засобом є настій з квіток липи з медом і додаванням 2 ст. л. червоного виноградного вина на склянку настою.

Ще один народний рецепт, який допомагає налагодити обмін речовин в організмі і покращує стан крові:

взяти 800 мл кип'яченої води кімнатної температури, 180 г натурального меду і 50 г перги. Розчинити у воді мед, потім при безперервному помішуванні додати пергу і отриману суміш кілька днів наполягати при кімнатній температурі до тих пір, поки не заграє. Приймати по 1 склянці за півгодини до їди.

Ганна Іванівна Полякова

Шпинат при залізодефіцитній анемії

Велике зібрання рецептів від залізодефіцитної анемії (малокрів'я)

Два роки тому мій чоловік потрапив у госпіталь. Він був знесилений, блідий, насилу пересувався. Як виявилося, причиною такого стану була залізодефіцитна анемія. Ігор пройшов курс лікування, який тривав цілий місяць.

Перед випискою лікар сказав, що потрібно постійно підтримувати організм вітамінами. Він також порадив звернути увагу на рослини, що містять достатню кількість заліза - деревій, цикорій, кипрей, кульбаба, плоди шипшини. Але особливо був виділений шпинат - в цій рослині дуже багато вітамінів, мікроелементів і особливих речовин, що підсилюють утворення крові. А завдяки високому вмісту легкозасвоюваного заліза шпинат просто необхідний для хворих анемією!

Тепер літа ми з чоловіком намагаємося частіше вживати в їжу свіжі листя шпинату, рідше готуємо якесь блюдо з шпинату або робимо настій.

- Щоб не було втрат вітамінів, готуйте шпинат на пару, але не обсмажуйте і не відварюйте! Не готуйте про запас, використовуйте тільки свіжоприготовані страви.

- Для приготування настою візьміть 10 г подрібненого листя шпинату, залийте 1 склянкою окропу, настоюють 2 години, процідіть і приймайте по 1/4 склянки 3-4 жвавий в день.

Турбота про власне здоров'я - праця, щоденний і важкий. Проявіть наполегливість, і ті або інші рослини при грамотному застосуванні принесуть вам бажане полегшення!

Дмитрикові К.,

м Москва

Нестачу заліза в організмі заповнюємо продуктами

Медики стверджують, що недолік заліза в організмі є причиною анемії у 30% вагітних і 15% представниць прекрасної статі в період менструації. В деякій мірі вони самі винні в дефіциті заліза, так як, женучись за ідеальним вагою, вони відкидають повноцінне харчування.

Анемія досить часто розвивається у людей, страждаючих гемороєм і виразкою. Нестача заліза та інших вітамінів, які беруть участь у синтезі гемоглобіну - фолієвої кислоти і B12, супроводжується втомою, слабкістю, прискореним пульсом, запамороченням і зниженим тиском.

Лікарі перерахували список продуктів, які відновлюють рівень заліза в організмі. Він включає печінку, пісне м'ясо, гречану крупу, овочі, яблука, бобові, родзинки, гранати і курагу. Також вони зазначили, що чай і кава, випиває відразу після прийому їжі, заважають залозу засвоюватися.

Сухофрукти при анемії

Сухофрукти, яскраві частинки літа, не тільки радують око, але, навіть і в холодну пору року, є скарбницею вітамінів і корисних речовин. З дитинства це моє улюблене ласощі: їх можна гризти, як цукерки, а можна варити з них вкусняшку-компот. І як же я була здивована, що вони допомагають при анемії. Так що лікуємося смачно!

А для приготування цього засобу з вечора візьміть курагу, чорнослив, родзинки, сушений інжир і свіжий лимон. Всі приблизно в рівних частинах. Сухофрукти ретельно вимийте і залийте окропом хвилини на три, для їх розм'якшення. Потім всі компоненти (включаючи лимон) наріжте, перемішайте, помістіть в банку і залийте теплою водою.

Засіб наполягати всю ніч (близько 8-10 годин). Потім додайте туди мед (якщо він густий можна розвести його теплою водичкою) у кількості 1/6 від загального обсягу кошти.

Ліки готове. Приймати його потрібно три рази на день по столовій ложці. Зберігати в холодильнику.

5 залізних рад

Кровотворний збір: конюшина луговий і листя суниці - по 5 частин-меліса - 4 частини-медунка - 3 частини-ягоди шипшини і кропива - по 2 частини.

1,5 ст. ложки збору залити 300 мл окропу, потримати на повільному вогні 10 хвилин, охолодити, процідити. Приймати по 100 мл 3 рази на день протягом місяця.

При схильності до тромбозу виключити з збору кропиву.

Збір для жінок: кора калини - 4 частини-листя барбарису - 3 частини-пастуша сумка - 2 частини-водяний перець - 1 частина.

1 ст. ложку збору залити 300 мл окропу і готувати відвар також, як попередній. Приймати по 2 ст. ложки 3 рази на день під час занадто рясних і / або тривалих менструацій.

В.М. Передерін

Гречка і сироп з шипшини

Знижений гемоглобін зустрічається у багатьох людей незалежно від віку. Його прояв заважає нормальній життєдіяльності людини і супроводжується частими запамороченнями, втомою і навіть непритомністю.

Це не дивно, адже гемоглобін - це білок крові, який забезпечує всі органи і тканини людини киснем. Якщо його кількість в крові зменшується, значить, органи і системи будуть відчувати кисневий голод, і людина відчує стан, подібний загальної втоми. Дуже важливо не допускати розвиток симптомів, а відразу робити спроби збільшити гемоглобін у крові. Але перш, ніж цим зайнятися, потрібно з'ясувати причини зниження гемоглобіну в крові.

Найпоширенішою причиною зменшення вмісту гемоглобіну є недостатня кількість заліза в організмі. Саме залізо відповідає за формування клітин гемоглобіну. Ви напевно подумаєте, що в цьому випадку потрібно збільшити в раціоні кількість продуктів, багатих залізом. Так це так! Але не все так просто.

Велике зібрання рецептів від залізодефіцитної анемії (малокрів'я)

Справа в тому, що залізо саме по собі без інших вітамінів і мікроелементів не засвоюється. Ви можете розраховувати кількість уживаного заліза на калькуляторі і максимум, що засвоїться з цієї суми - всього 8%. Тому важливо правильно комбінувати продукти. Так, овочі та фрукти, багаті міддю, кобальтом, марганцем і вітаміном С, дадуть можливість засвоїтися залозу в організмі. Більше того, без них це практично неможливо. Давайте розглянемо дуже ефективні способи збільшення гемоглобіну в крові.

Сира гречка

Для цього способу нам знадобитися гречка. Ця крупа володіє величезною кількістю корисних вітамінів і мінералів. Зокрема, вона містить не тільки залізо, але й елементи, які сприяють його засвоєнню - мідь, кобальт, марганець. Однак, при варінні багато корисні речовини зникають з цієї крупи. Тому в лікуванні використовують її в сухому вигляді.

Велике зібрання рецептів від залізодефіцитної анемії (малокрів'я)

У першу чергу, гречку вимивають, потім прожарюють на сковорідці і подрібнюють в кавомолці. У підсумку виходить порошок, який вживають 5 разів на день по 2 столові ложечки, і при цьому запивають теплим молоком. Молоко тут вибрано не випадково, адже воно містить ціанокобаламін (В12) та фолієву кислоту (В6), без яких неможливе утворення еритроцитів, адже гемоглобін безпосередньо залежить від кількості цих клітин крові.

Сироп з шипшини

Другий спосіб полягає в приготування цілющого загальнозміцнюючий сиропу з квіток шипшини (бордового). Слід зазначити, що цей сироп готуватися досить довго, мінімум 10 днів, тому його зазвичай роблять багато і з запасом. Беруть чисту 3-літрову банку, наповнюють пелюстками квіток шипшини до верху, заливають холодною кип'яченою водою, заздалегідь перемішаної з цукром. На 2 літри води беруть 1 кілограм цукру. Сироп, як ви вже могли зрозуміти, виходить дуже солодкий, тому якщо ви - не любитель занадто солодких напоїв, то кількість цукру можна зменшити (на 2 літри можна взяти 750 грам, наприклад). Всю цю суміш перемішують, горло пляшки перев'язують марлею і ставлять на підвіконня в такому місці, де на банку не потраплятиме сонячне світло і прямі сонячні промені. Перемішувати настоянку потрібно кожен день.

Велике зібрання рецептів від залізодефіцитної анемії (малокрів'я)

Настоюється суміш 10 днів, після чого проціджують. В отриманий напій додається сік з 3-5 вичавлених лимонів і наполягають ще 3 години. Останнім етапом в приготуванні настойки буде її змішання з горілкою (на 1 літр горілки потрібно взяти 400 грам настою). Настояти можна ще якийсь час, чим довше, тим краще. Суміш можна приготувати і в менше кількості, наприклад, на 1-літрову банку. Вживається вона по 1 столовій ложці після їди. Пам'ятайте, що пелюстки потрібно збирати в екологічно чистих районах, далеко від трас і доріг.

Ці два способи дадуть відмінний ефект, якщо застосовувати їх разом, адже сироп виходить багатим на вітамін С, має тонізуючу властивість. Також протягом дня слід вживають яблука, соки з буряка, моркви, дуже корисний гранат.

Зниження гемоглобіну може виникнути через нестачу білка тваринного походження. Тому не завадить в харчуванні риба, курячі яйця, м'ясо, сир та інші продукти, що містять білок.

Причиною зменшення гемоглобіну в крові можуть бути й інші фактори, наприклад, порушення в кровоносній системі людини. Якщо правильно харчування не допомагає, то краще звернутися за консультацією до лікаря.



РедагуватиУ обранеДрук

Схожі питання


Увага, тільки СЬОГОДНІ!
» » Велике зібрання рецептів від залізодефіцитної анемії (малокрів'я)