5850 авторів і 31 редактор відповіли на 28952 питання,
розмістивши 29771 посилання на 8900 сайтів, приєднуйтесь!

Як уберегтися від палючого сонця і опіків

РедагуватиУ обранеДрук

Як уберегтися від палючого сонця і опіків

Літо толком не настало, а спека така нагрянула, що й не віриться. Я навіть не встигла ще натішитися теплим дням, а вже неприємність: і обгоріти встигла, копаючись на перших грядках, і тепловий удар отримала. Не знаю, сміятися над собою чи плакати. Адже сама всіх намагаюся застерегти від небезпек, які нас підстерігають в спеку.

Вирішила написати, що робити, якщо ви ненароком перегріється на сонечку або обгорите. Звичайно, краще все-таки правильно розрахувати своє перебування під прямими променями. Якщо немає можливості натягнути саморобний тент з простирадла, то на грядках краще копатися з ранку і після обіду. Чи треба говорити, що на голову треба надіти легку панамку, косинку? Якщо раптом відчуєте слабкість, запаморочення, почастішання пульсу - все кидайте і йдіть у тінь, в прохолодне місце, лягайте, покладіть на голову холодний мокрий рушник. Попросіть ближніх, щоб помахали на вас віялом, газеткою, побули поруч. І понюхайте нашатирний спирт.

А щоб на шкірі не з'явилися пухирі від сонячного опіку, я зазвичай змащую почервонілі місця сметаною, кислим - що є під рукою. Але якщо до вечора шкіру пощипує, це вже погано. Візьміть 1-2 сирі картоплини, промийте, очистіть від шкірки, натріть на тертці. Можна безпосередньо цю кашку прикласти у вигляді компресу на обпечені місця. А можна віджати сік, змочити в ньому бінтік і зробити примочки. Повторюйте протягом 2 годин, тоді до ранку шкіра заспокоїться.

Сиру картоплю добре заспокоює шкіру, зазвичай навіть і бульбашки не з'являються. Але я хочу порадити - змащуйте шкіру картопляним соком навіть при легкому почервонінні, адже в ідеалі червоності взагалі не повинно бути після перебування на сонці.



РедагуватиУ обранеДрук


Увага, тільки СЬОГОДНІ!
» » Як уберегтися від палючого сонця і опіків